ChangZhou ShengHeng Машини Професионален дизајн и производство на пена машини и опрема
中文

Вертикална континуирано пена машина за Тркалезна Блок

Краток опис:

Main Use: Vertical continuous foam machine is mostly used for producing soft PU foam (density is about 10~35kg/ m3). Foam has been vertical delivery; it is round foam block and can be cut into roll for lamination. It has many advantage, such as the high automation level, the low-cost production, the simple operation and so on. It is the most desirable equipment to manufacture products of foam rubber in furniture, shoes, bra, electronic product, clothes, and automobile industry. Main data: ...


детали за производот

Главната употреба:
Вертикална континуирано пена машина се користи главно за производство на безалкохолни PU пена (густина е околу 10 ~ 35kg / m 3). Пена е вертикална испорака; тоа е круг пена блок и може да се сече на ролна за каширане. Таа има многу предности, како што се висок степен на автоматизација, производство на ниска цена, едноставна операција и така натаму. Тоа е најпосакуваниот опрема за производство на производи од пена гума во мебел, обувки, градник, електронски производи, облека, и автомобилската индустрија.
Главни податоци:

Испорака Кол. 1,3 милиони
висина испорака 6m
брзина лифт 1-1.4m / min
густина пена 10-35kg / m3
Мешање моќ главата 11kW
Мешање брзина главата ротирање 3500r / min
вкупна моќност 50kW
топлинска моќност 15KW
капацитет на ладење 7HP
капацитет пена проток 20-70kg / min
големината машина 4000 * 6000 * 8500mm

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!