Changzhou ShengHeng Makineri dizajn profesional dhe prodhimin e pajisjeve të makinerive shkumë
中文

Cilat janë përparësitë kryesore të makinerive rigjeneruese sfungjer

makineri Regenerative sfungjer është përdorur shpesh në industrinë e përpunimit sfungjer. Funksioni kryesor i kësaj pajisje është që të thith grimcat e grimcuar sfungjer në kuti të veçantë përzierjen nëpërmjet absorbimit, llak peshën përkatëse të zam sfungjer në të njëjtën kohë, dhe pastaj shtypni myk (me avull) në dendësinë përkatëse të rigjenerimit sfungjer.

Për shumë miq, nuk mund të jetë e qartë se çfarë një sfungjer rigjeneruese është. Në fakt, kjo është një lloj i ri i materialit të përpunimit, e cila është bërë nga dërrmues pjesën e poshtme të sfungjer dhe sterilizues dhe compressing zam. Krahasuar me sponges zakonshëm, sponges rigjeneruese të përpunuara nga pajisjet rigjeneruese jo vetëm që kanë elasticitet të mirë, por gjithashtu kanë tolerancë më të mirë dhe nuk ka erë, dhe në mënyrë efektive mund të zvogëlojë koston e lëndëve të para. Prandaj, ajo është gjithashtu e përdorur gjerësisht në prodhimin e divan, dyshek, jastëk vend të automobilave dhe kështu me radhë.


Ora Post: nëntor-08-2018
WhatsApp Online Chat!